Remigiusz Mróz

Niektórzy twierdzą, że czytanie książek odchodzi do lamusa, jednak niektórych autorów nie można ominąć. Wśród nich znajduje się Remigiusz Mróz człowiek o wyjątkowym talencie pisarskim, który wprost urodził się by zarówno miłośnicy literatury, jak i ci stroniący od książek przeczytali choć jedną pozycję tego autora. Jednak z doświadczenia można być pewnym, że na jednym tytule się nie skończy. Powieść pod tytułem “Kasacja” to tylko jedna z wielu popełnionych przez pisarza książek.

Krótko o biografii

Urodził się 15 stycznia 1987 r. w Opolu, tam ukończył I Liceum Ogólnokształcące, skąd udał się do stolicy. W warszawie rozpoczął studia. Administracja okazała się dla Mroza niewystarczająca, by spożytkować buzującą w nim energię i chęć pogłębiania wiedzy, toteż rozpoczął kolejne studia tym razem prawnicze. Zakończył je z wyróżnieniem. Uzyskał stopień doktora nauk prawniczych. Jego przygoda z pisaniem zaowocowała licznymi nagrodami oraz pokaźną liczbą tytułów, które cieszą się niezwykłą poczytnością. Autor doceniany jest przez wielu pisarzy zarówno polskich, jak i zagranicznych.

Autor o samym sobie

Jak sam wielokrotnie podkreśla, jego największą życiową pasją jest pisanie, jednak do pełni szczęścia potrzebuje także aktywności fizycznej, dlatego codziennie przemierza sporą ilość kilometrów, by się zrelaksować i naładować akumulatory. Ostatnią czynnością, której regularnie się oddaje, jest czytanie. Jak się okazuje, nie czyta swoich wybitnych dzieł, lecz to, co napisali inni.

Co pisze Mróz?

Nie łatwo jest wykazać wiodący gatunek w twórczości Remigiusza Mroza. Wśród jego książek znajdziemy powieść historyczną, kryminał, thriller prawniczy, science fiction, sensacje. Autor porusza wiele ważnych tematów i problemów społecznych rozgrywających się na naszych oczach. Dzieła zostały przetłumaczone m.in. na język niemiecki, czeski, japoński, a także węgierski. Napisał także kilka artykułów naukowych.

Książki

Wśród najpopularniejszych książek autorstwa Remigiusza Mroza znajdziemy takie tytuły jak “Kasacja” za którą otrzymał Nagrodę Czytelników Wielkiego Kalibru w roku 2016, “Zaginięcie”, “Rewizja”, “Immunitet”, “Inwigilacja”, “Ekspozycja”.

Dwa słowa o fabule “Kasacji”

W twórczości tego autora mamy do czynienia z intrygami, manipulacjami, wciągającymi tajemnicami, które pragniemy odkryć, podążając wraz z głównym bohaterem przez kolejne strony powieści, badając nowe intrygujące poszlaki. Podczas wartkiej akcji poznajemy intrygujący świat prawników. Główną bohaterką jest Joanna Chyłka silna i odważna prawniczka, kobieta osiągającą postawione cele oraz oskarżony o morderstwo syn biznesmena.

Background obraz autorstwa jcomp - www.freepik.com